تعیین تکلیف معادن راکد اصفهان

تعیین تکلیف معادن راکد اصفهان
1402/02/05 - 11:11

معادن راکد استان اصفهان تعیین تکلیف می‌شوند 


مدیر کل صنعت و معدن و تجارت اصفهان گفت: معادن راکد و غیرفعال استان اصفهان باید هر چه سریعتر از صاحبان آن خلع ید و به افراد واحد شرایط جدید واگذار شوند. 


امیرحسین کمیلی مدیر کل صنعت و معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: مهمترین برنامه بخش معدن این سازمان فعال‌سازی همه معادن راکد استان و سپس واگذاری آن‌ها در قالب مزایده عمومی به متقاضیان سرمایه‌گذاری است.


وی ادامه داد: آن دسته از بهره‌برداران معدنی که با وجود اخطارهای قانونی نسبت به انجام تعهدات خود برای فعال‌سازی معادن اقدام نکنند، از آنان سلب صلاحیت شده و معادن از طریق مزایده عمومی به دارندگان و سرمایه‌گذاران معدنی دارای صلاحیت مالی و فنی واگذار می‌شود.


مدیر کل صنعت معدن و تجارت اصفهان با اشاره به این موضوع که استان اصفهان از لحاظ تعداد معدن رتبه اول را در کشور دارد افزود: پایش کاملی در زمینه معادن انجام شده و معادن راکد به چرخه تولید بازگردانده خواهند شد.

به گفته وی، اواخر سال گذشته یک مرحله مزایده معادن برگزار و در ابتدای سال جاری نیز مرحله دیگری برگزار خواهد شد تا معادنی که غیر فعال هستند به افراد صاحب صلاحیت واگذار شوند.


به گزارش ایرنا ۱۰ هزار نفر در یک هزار و ۳۰۰ واحد معدنی این استان بطور مستقیم شاغل هستند؛ علاوه بر این به ازای هر یک اشتغال مستقیم در معادن برای ۱۵ تا ۱۷ نفر شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.

حدود ۵۰ درصد معادن استان اصفهان در زمینه تولید سنگ های تزیینی فعالیت دارند که انواع سنگ های گرانیت، مرمریت، تراورتن های رنگی در این استان تولید می شود.


استان اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۵۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی دارد.

خبرهای دیگر

این صفحه را با دیگران به اشتراک بگذارید