عکس از سنگ فلیم شده

فلیم

فلیم ( Flame ) یا سوزانده شدن، روشی است برای نوعی پرداخت سنگ های طبیعی، که سطح سنگ بافت زبر و خشن می گردد. در این روش سطح سنگ توسط دستگاه هوا برش حرارت داده میشود و بر اثر حرارت کانی فلدسپات سنگ باز و جدا می شود.این عمل توسط هوا برش بصورت دستی و ماشینی اغلب بر روی سنگ های گرانیت صورت می‌گیرد. سنگ فلیم شده اغلب برای جلوگیری از لغزنده بودن سنگ در محوطه سازی استفاده می شود.

عکسی از سنگ بوش همر

بوش همر

بوش همر سنگ (Bush Hammered Stone)، یک نوع پرداخت سنگ است که با استفاده از ابزاری به نام بوش همر (Bush Hammer) به صورت سوزنی شکل شده است. بوش همر یک ابزار آهنی است که شبیه به یک چکش با سری از بشقاب های نوک تیغه‌ای است و به‌عنوان یکی از ابزارهای کاربردی در صنعت سنگبری به‌کار می‌رود. با استفاده از بوش همر، سطح سنگ به طوری که بافت دیده شود، خراش داده می‌شود. این روش به دلیل ایجاد یک سطح خشن و منظم روی سنگ، ظاهری زیبا و طبیعی به سنگ می‌بخشد. بوش همر سنگ به دلیل ظاهری زیبا و سطح زبری که دارد، معمولاً در سنگ فرش محوطه حیاط، پیاده رو، پارک ها و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، به دلیل سطح خشن و نامنظمی که به سنگ بخشیده می‌شود.

عکس از اسکراچ سنگ

اسکراچ

اسکراچ نوعی فینیشینگ یا پرداخت روی سطح سنگ را گویند که شکل های گوناگون را نمایان می سازد. در واقع نوعی فرآوری و پرداخت خطی است که شیارهای موازی با فواصل مختلف و هم راستا ایجاد می گردد. در حقیقت اسکراچ اجرای طرح های گوناگون روی سنگ است. اسکراچ را می‌توان بر روی انواع سنگ و‌ پرداخت های گوناگون انجام داد.

عکسی از سنگ تامبل

تامبل

سنگ تامبل نوعی فرآوری سنگ است که طی فرآیندی توسط دستگاه ویبره یا تامبل لبه های تیز سنگ از بین رفته و ظاهر نرم وگردی ایجاد می شود. سنگ تامبل، سنگی بسیار خاص و باستانی دارد. فرآوری تامبل باعث قدیمی و‌ کهنه یه نظر آمدن سنگ می گردد.

عکسی از فرنچ پترن سنگ

فرنچ پترن

سنگ فرنچ پترن نوعی فرآوری سنگ است که سنگ های تایل بصورت پازل طی فرآیندی توسط دستگاه ویبره لبه های تیز سنگ از بین رفته و بافتی کهنه و قدیمی به سنگ می دهد. و به صورت پازل در کفپوش داخلی و خارجی استفاده می شود.

عکسی از سنگ هوند

هوند

سنگ هوند نوعی پرداخت سنگ های طبیعی است به نحوی که ظاهر سنگ مات می باشد. به عبارت دیگر میزان بازتاب نور از سطح سنگ در فینیشینگ هوند به میزان قابل توجهی کمتر است.

عکسی از سنگ کوبیک

کوبیک

سنگ‌کوبیک نوعی فرآوری است که از سالیان گذشته برای مفروش کردن معابر مورد استفاده قرار می گرفته است. کوبیک به سنگ‌های مکعبی شکلی گفته میشود که بصورت منظم و غیر منظم فرآوری میگردد. ابعاد سنگ اسلب معمولا به صورت ۵ و ۱۰ سانتی متر است. سنگ کوبیک اغلب از سنگ های گرانیت، تراورتن و مرمریت تولید می شود.