• آیا سنگ یاب خرید و فروش سنگ انجام میده؟

  سنگ یاب خريد و فروش سنگ انجام نمی دهد و صرفأ مرجعی براي شناخت انواع سنگ های ساختمانی،آنالیز، کاربرد سنگ ها و معرفی با تولیدکنندگان سنگ و خريداران شكل گرفته است . در این وب سایت مصرف کنندگان سنگ میتوانند با فیلتر استانی و توان تولید به راحتی سنگ خود را پیدا نمایند. سنگ یاب هیچ نقشی در تعیین قیمت یا کیفیت سنگ ندارد و صرفا فقط سعی بر این داشته که با شناخت سنگ ها در فضای مجازی فاصله میان فرآوری کننده و مصرف کننده کمتر شده و راه های دسترسی برای دریافت اطلاعات فروشندگان سنگ برای مصرف کنندگان راحت تر باشد.
 • نحوه خرید سنگ از سایت سنگ یاب چگونه است؟

  توجه داشته باشید که سنگ یاب در فرایند خرید و فروش هیچ دخالتی ندارد و صرفا به عنوان معرف، خریدار را با محصولات سنگبری آشنا می‌کند. وظیفه اطمینان از خرید، بر عهده مشتری است. البته سنگ یاب در صورت مشاهده تخلف سنگبری ها برخوردی جدی و قاطع با آن‌ها خواهد داشت. همچنین بازخورد کاربران و امتیازدهی آن‌ها به تجربه خریدشان، به سنگ یاب کمک می‌کند که سنگبر های برتر را شناسایی کند و آن‌ها را در لیست سنگبری ها، در رتبه بهتری قرار بدهد اما احتیاط حکم می‌کند که خریداران عزیز، به مواردی توجه داشته باشند که خرید آن‌ها را بیش از پیش امن و مطمئن می‌کند. با هم این موارد را مرور می‌کنیم. ابتدا سنگ مورد نظر خود را با توجه به کاربرد محیط و بودجه مورد نظر انتخاب نمایید سپس با تکمیل فرم استعلام قیمت درخواست خود را برای تولید کنندگان ارسال نمایید یا اینکه میتوانید با فیلتر استان نزدیک خود و نوع فرآوری از طریق فیلتر توان تولید، لیست تولیدکنندگان سنگ مورد نظر را در دسترس خواهید داشت و با آنها بصورت مستقیم تماس برقرار کنید. قبل از خرید با کارخانه سنگبری که قصد خرید سنگ از آن را دارید تماس بگیرید. بهتر آن است که در هنگام بارگیری سنگ حضور داشته باشید. و از صحت قیمت و مشخصات سنگ مطمئن شوید و شرایط ارسال سنگ و نحوه پرداخت را بررسی کنید. توجه داشته باشید که سنگ یاب نقشی در فرایند خرید و فروش ندارد و تنها شما را با سنگبری ها و سنگ و خدمات آن‌ها آشنا می‌کند.
 • سنگ مناسب نما در شمال کشور چیست؟

  منطقه شمال کشور بدلیل رطوبت زیاد و بارندگی میبایست سنگی انتخاب کرد که جذب آب پایین داشته باشد. سنگ های تراورتن از بهترین گزینه ها برای نمای ساختمان در شمال کشور است.
 • آیا سنگ مرمریت را میشود در نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد؟

  نمای بیرون ساختمان در معرض ناملایمات جوی قرار دارد و سرما، گرما و نورخورشید و سنگ های مرمریت در برابر این شرایط آسیب پذیرند و بهتر است که سنگ مرمریت در نمای ساختمان استفاده نشود.
 • سنگ مناسب برای کف پارکینگ چیست؟

  مهم ترین و بارزترین ویژگی که سنگ کف پارکینگ باید داشته باشد مقاومت و استحکام آن در برابر فشار و وزن زیاد است که پس از سالها با عبور و مرور وسایل نقلیه شکسته نشود و دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد. جذب آب پایینی داشته باشد تا در برابر شستشو ها از مقاومت خوبی برخوردار باشد و لک پذیر نباشد. به عنوان مثال اتفاق بسیار رایج در پارکینگ نشتی روغن وسایل نقلیه است که اگر سنگ جاذب آلودگی باشد، روغن به داخل سنگ نفوذ کرده و لکه می شود. البته در این مورد نوع پرداخت سنگ نیز تاثیر گذار است. نکته بسیار مهم نوع پرداخت سنگ کف پارکینگ است. سنگ کف پارکینگ نباید لغزنده باشد. حال با وجود اینکه عمدتا برای سنگ کف پارکینگ از سنگهای صیقلی استفاده می کنند، بهتر است از پرداخت های نیمه صیقلی مانند پرداخت هوند(مات) به این منظور استفاده شود. انواع دیگر مثل پرداخت تیشه ای هم از لحاظ ایجاد اصطکاک و جلوگیری از لغزندگی گزینه مناسبی هستند اما ممکن است هر گونه رطوبت و آلودگی موجب از دست دادن زیبایی آن ها شود.
 • سنگ مناسب برای سرویس های بهداشتی و حمام کدامند؟

  سنگ چینی، سنگ مرمر، سنگ مرمریت از گزینه های مناسب برای استفاده در جاهای مرطوب است ، این نوع از سنگ ها مقاومت لازم در برابر مواد شیمیایی را دارد و همچنین جذب آب بالایی ندارند و برای سال های طولانی می توان در سرویس بهداشتی از آن استفاده کرد بدون این که آسیبی ببیند ، شفافیتی که سنگ چینی و مرمر دارند بی نظیر است و تمیز کردن آن هم بسیار راحت است. جالب است بدانید که سنگ های مرمر و چینی نور را از خود عبور می دهند و به همین دلیل با استفاده از آن در حمام و سرویس بهداشتی خود می توانید جلوه ای متفاوت به این مکان ها ببخشید، از آنجایی که تخلخل سنگ های چینی و مرمر پایین است ، آب به بافت آن نفوذ نمی کند و مقاومت بسیار بالایی در برابر نفوذ و جریان آب دارد و به دلیل مقاومت فشاری بالایی که دارد ، در صورتی که جسم سنگینی بر روی آن سقوط کند و یا منقبض یا منبسط شود ، سطح شان دچار ترک نمی شود.
 • سنگ مناسب برای روف گاردن چیست؟

  سنگ مناسب روف گاردن، سنگی ا‌ست که بتواند در فضای آزاد و در تماس با شرایط محیطی مختلف به خوبی دوام بیاورد. این سنگ قرار است به طور پیوسته در برابر نور آفتاب، بارش باران و کاهش و افزایش دما مقاومت کند. شما نمی‌توانید سنگ‌هایی را با فرآوری صاف صیقلی به عنوان سنگ کف روف گاردن استفاده کنید. زیرا این موضوع می‌تواند سبب لغزنده بودن بیش از حد کف شود. استفاده از سنگ‌هایی با فرآوری تیشه‌ای، چرمی، فلیم شده، بوش همر و … گزینه‌هایی مناسب برای بخش‌های مختلف روف گاردن هستند.
 • علت زنگ زدگی سنگ چیست؟

  سنگ اگر درست نصب نشده باشد و یا خوب نگهداری نشود، می توانند مشکلاتی مانند زرد شدن سنگ را به وجود آورد. چه قبل و چه بعد از نصب شدن داخل سنگ آلیاژهای فلزی وجود دارد، که در زمان مرطوب شدن سنگ این آلیاژها به رطوبت واکنش نشان داده و باعث زنگ‌ زدگی آن می گردد. زردی حاصل از زنگ‌زدگی به سطح سنگ نفوذ کرده و باعث زرد شدن یا زنگار بستن پلاک سنگ چه در کف و چه در دیواره می گردد. این مورد در سنگ‌های مرمریت رگه‌دار و سنگ‌های گرانیتی بیشتر دیده می شود. در بعضی مواقع، نصاب های سنگ حین نصب سنگ از چسب ۱۲۳ استفاده می کنند. اسپری این چسب باعث زردی یا سبز شدن در سنگ می گردد.
 • چرا سنگ نمای ساختمان ما شوره زده است؟

  شوره یا سفیدک، رسوب نمک و املاح معدنی محلول در آب است که بر اثر تبخیر آب بر روی سطح سنگ نما ظاهر میگردد. شوره معمولا پس از مدت زمان کوتاه بعد از نصب بر روی نما رخ می دهد. وقتی شوره بر روی نمای ساختمان دیده می شود بسیاری از افراد بر این تصورند که سنگ بکار رفته در نمای ساختمان دارای کیفیت و مرغوبیت کافی نیست. اما جالب است بدانید که عوامل دیگری بر اتفاق این اثر تاثیرگذارند. عواملی چون نمک های محلول در ملات ، شن و آب بکار رفته در آن بر روی ایجاد این اثر تاثیر گذارند.
 • نحوه از بین بردن شوره سنگ از نمای ساختمان چیست؟

  یکی از راه های از بین بردن شوره سنگ نما، سائیدن سنگ نما است. بدین منظور می توانید دستمالی زبر از جنس گونی تهیه کنید و آن را به مدت چند دقیقه بر روی سطح سنگ بکشید. برای افزایش تاثیر گذاری و پاک کردن سریع تر شوره ها می توانید از سمباده نیز استفاده کنید. سمباده ها دارای درجات مختلفی هستند که با انتخاب درجه زبر می توانید اقدام به پاکسازی سنگ کنید. در هنگام استفاده از این روش باید به شدت مراقب سنگ باشید زیرا در صورتی که فشار دست زیاد باشد ممکن است خط و خش بر روی سنگ ایجاد شود. بهتر است بعد از پاکسازی شوره از سطح سنگ با استفاده از مواد نانو سنگ آب گریز شود و هیچ گونه رطوبتی به آن نفوذ نکند. این مساله موجب جلوگیری از شوره زدن سنگ نما می شود که در نتیجه زیبایی و کیفیت نما را افزایش می دهد. استفاده از مواد نانو می تواند عمر نمای ساختمان را نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد .
 • سنگ مناسب کف ساختمان کدام است؟

  سنگ یکی از بهترین کفپوش برای کف ساختمان می‌باشد زیرا سنگ‌ها عمر بالایی دارند و با شرایط آب و هوایی محیط سازگارتر هستند و همچنین از تنوع بالا و رنگ خاصی برخوردار می‌باشند که می‌تواند سلایق تمامی افراد را تحت پوشش قرار دهد. برای استفاده از سنگ برای سنگ فرش ساختمان با توجه به شرایط محیطی و کاربردی که وجود دارد می‌توانید سنگ را انتخاب نمایید که یک فضای چشم‌نواز و خیره‌کننده‌ای خلق کند. سنگ‌ها انواع گوناگون و مصارف مختلفی دارند که انتخاب صحیح برای سنگ کف و کف‌پوش ساختمان بسیار قابل اهمیت می‌باشد چرا که سنگ کف ارتباط مستقیمی با محیط و فضای ساختمان دارد که قرار است سالیان سال بتواند دوام و زیبایی خود را حفظ کند.