مرمر عسلی

بررسی سنگ مرمر عسلی (Honey Onyx)

اگر شما هم سنگ مرمر عسلی را برای کاربری مورد نظرتان انتخاب کرده اید قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید باید اطلاعاتی راجع به این سنگ به دست آورید. ما در سنگ یاب نکات مهم برای خرید سنگ مرمر عسلی را در اختیار شما قرار میدهیم. پس متناسب با فضای دکوراسیون و طراحی مورد نظرتان اگر قصد خرید سنگ مرمر عسلی را دارید؛ مطلب زیر را از دست ندهید. 


یکی از انواع سنگ مرمر، سنگ مرمر عسلی است؛ که با طیف رنگ زرد و طلایی است و به صورت طبیعی و شفاف است این سنگ به خاطر رگه ها و الگوهای طبیعی آن و شباهت آن به عسل به این نام " مرمر عسلی " شهرت دارد.


سنگ مرمر عسلی به علت وجود رنگ طبیعی و طلایی که دارد القا کننده ی حس گرم و راحتی میباشد به همین دلیل در طراحی داخلی و دکوراسیون به عنوان یک سنگ زیبا و رنگ گرم بسیار محبوب و مورد استفاده قرار میگیرد. این سنگ به عنوان یک سنگ لوکس و با کیفیت در فضاهایی همچون سنگ فرش، دیوار پوش، سینک، میز و نماهای داخلی کاربرد دارد. سنگ مرمر عسلی در دکوراسیون داخلی و صنعت معماری فضای باشکوه و گرما بخشی را به واسطه ی زیبایی و ظرافتی که دارد ایجاد میکند.


در هنگام خرید سنگ مرمر عسلی به نکات زیر توجه نمایید:

1.سنگ مرمر عسلی باید فاقد پوسیدگی و ترک باشد.


2.سنگ مرمر عسلی باید دارای ضخامت یکسان و مناسب باشد.


3.سنگ باید از لحاظ سورت یکنواخت و یکسان باشد.


4.به گونیا و تراز بودن سنگ توجه نمود.


5.سنگ دارای ساب با کیفیت عالی باشد.


6.اپوکسی در سطح سنگ وجود نداشته باشد.


7.باید مواد پرکننده با کیفیت بالا استفاده شده باشد.


کاربرد سنگ مرمر عسلی:

1. ورودی و لابی مجتمع های مسکونی و تجاری بزرگ


2. ورودی، دیواره و لابی هتل ها


3. فضای داخلی ساختمان و سنگ کف


4. کانتر آشپزخانه


5. سرویس بهداشتی


6. مصنوعات سنگی


عدم استفاده سنگ مرمر عسلی:

1. عدم استفاده درسنگ فرش اماکنی که مورد تردد وسایل سنگین قرار دارند.


2. عدم استفاده به عنوان سنگ فرش در اماکنی که در معرض آلودگی شدید هستند.


3. عدم استفاده سنگ در نمای بیرونی مخصوصا قسمت هایی که در معرض سرما و گرمای شدید و نور خورشید هستند.ویژگی و مشخصات سنگ مرمر عسلی:

یکی از سنگ های منحصر به فرد و کمیاب دنیا سنگ مرمر عسلی یا سنگ مرمر نوشابه ای می باشد . این سنگ شهرت جهانی دارد و جز زیباترین و خاص ترین سنگ مرمر ایرانی شناخته میشود همچنین معادن آن در استان خراسان و مشابه آن در هرات افغانستان قرار دارد.


از ویژگی های ظاهری این سنگ میتوان به رگه های سفید ادغام شده با رنگ عسلی اشاره کرد که به صورت بافت و هاله ی یکنواخت و خطوط یکنواخت قابل رویت می باشد.


یکی دیگر از ویژگی های سنگ مرمر عسلی یا نوشابه ای که باعث شده زیبایی شکوهمندی در طراحی دکوراسیون داشته باشد عبور نور از آن است. سنگ مرمر عسلی برای دکوراسیون های خاص و لاکچری استفاده میشود و به خاطر عبور نور به محیط نصب زیبایی ویژه ای میبخشد. از این سنگ بوک مچ و فورمچچ های زیبایی حاصل می شود.


سنگ مرمر عسلی و تشابه آن با سنگ های دیگر:

مرمر کاپوچینو، مرمر پرتقالی، مرمر قهوه ای، مرمر رنگین کمان، مرمر روشا و مرمر طبس مشابه سنگ مرمر عسلی است. هر یک از این سنگ‌های مرمر، با سنگ مرمر عسلی در برخی از جنبه‌ها شباهت دارند، اما هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ها و طرح‌های خاص خود هستند. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان مجموعه سنگ یاب در ارتباط باشید تا به درستی به شما اطلاعات بدهند.


نکات حائز اهمیت در زمان نصب سنگ مرمر عسلی

  • در صورتی که از این سنگ به عنوان سنگ فرش استفاده می کنید همواره باید از زیر سازی استاندارد و اصولی آن مطمئن باشید زیرا در غیر این صورت به مرور زمان در اثر نشست زمین سطح سنگ ناهموار و شکسته میشود .


  • زمانی که دوغاب روی سنگ ریخته میشود پیش از خشک شدن سطح سنگ را با آب شرب فورا بشویید.


  • برای سنگ هایی که پشت آنها توری چسبانده شده است به اصطلاح سنگ های توری دار حتما سنگ را اسکوپ کنید یا از پشت سنگ توری را جدا نمایید.


  • در تهیه ملات از آب شور یا فاضلاب استفاده نکیند


  • در زمان سرمای شدید و یخبندان نباید نصب سنگ صورت پذیرد.


  • میزان سیمان و ماسه از اختلاط مناسبی داشته باشد.


  • برای جلوگیری از جدا شدن سنگ از ملات باید هیچگونه گچی در پشت سنگ وجود نداشته باشد.


  • از چسب 123 استفاده میشود سطحی که به اسپری آغشته می شود را با ماده حلال یا دستمال مرطوب تمیز نمایید.


قبل از نصب جهت تخلیه و نگهداری سنگ مرمر عسلی به نکات زیر توجه فرمایید

1.به علت آسیبی که ممکن است حین جابه جایی برای سنگ ایجاد گردد قبل از تخلیه و ارسال باید فضای مناسبی را در نظر داشته باشید تا در حین ساخت و ساز سنگ ها دچار کمترین میزان جابه جایی شوند.


2.اگر میخواهید زمان طولانی از سنگ نگهداری کنید باید مکان مورد نظر شما از هرگونه مواد و مصاح ساختمانی همچون سیمان و گچ و.. تمیز باشد و یا اگر چنین امکانی برای شما وجود ندارد با نایلون یا چادر روی سنگ ها پوشیده و کاور شوند.


3.برای نگهداری سنگ بهتر است سنگ ها را روی یکی از لبه ها با حداکثر شیب 20 درجه به سمت دیوار تکیه دهید و نباید سنگ ها روی یکدیگر خوابانیده شوند.


4.برای قرار گیری سنگ ها روی یکدیگر باید قسمت ساب خورده روی هم گذاشته شود تا سنگ ها دچار آسیب کمتری گردند.


5.در زمان تخلیه و نگهداری شمش و اسلب باید از لیفتراک یا جرثقیل استفاده شود و زمانی که تخلیه شد با کمک پالت ها ی مناسب و اصولی و خرک در مکان مورد نظر نگهداری شوند. 


6.برای بلند کردن پالت هنگام استفاده از جرثقیل از سیم خوددرای کرده و با شاخک و تسمه ی مناسب شروع به تخلیه پالت نمایید.


7.زمان ارسال سنگ در صورتی که از سالم بودن بار حین بارگیری و تحویل به راننده مطمئن هستید اگر هر گونه شکستگی و آسیب هنگام حمل و نقل یا تخلیه ی سنگ صورت پذیرد باید از طرف شرکت بیمه اقدام کنید و فروشنده مسئولیتی بابت این موضوع متحمل نخواهد شد.


جهت حفظ و نگهداری سنگ مرمر عسلی به نکات زیر توجه نمایید

1.گام اول روی سطح سنگ مرمر عسلی را با جاروی نرم بزنید و گردو غبار روی آن را تمیز نمایید.


2.برای تمیز نمودن سنگ محلول از شوینده ی مناسب سنگ و سرامیک با آب سرد تهیه کنید این محلول را در ظرف مناسبی ریخته مخلوط کنید تا کف کند و سپس استفاده نمایید.


3.با استفاده از طی یا دستمال شوینده های باقیمانده روی سنگ را خشک کنید. تا تمام شوینده ها از روی سطح سنگ پاک شود و سطح سنگ را با دستمال مناسب کاملا خشک نمایید.


4.برای شستشو سنگ باید حتما آب سرد را استفاده کنیم زیرا استفاده از آب داغ باعث آسیب به آنزیم های موجود در شوینده ها میشود و آنرا از بین میبرد برای تمام سنگ های داخلی ساختمان از همین روش استفاده میشود.

لطفا در صورت بروزآسیب قبل از اجرای هرگونه اقدامی با کارشناسان سنگ یاب تماس حاصل فرمایید.


بررسی سنگ مرمر عسلی از لحاظ قیمت:

عوامل متعددی جهت قیمت سنگ مرمر عسلی حائز اهمیت است و مهمترین آنها عبارتند از:

1.از لحاظ سورت بندی یکنواخت و دقیق باشد.


2.از لحاظ ابعاد یکنواخت و دقیق باشد.


3.فرآوری سنگ از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.


4.حتما به درجه بندی سنگ دقت شود.


اگر قصد خرید سنگ مرمر عسلی را دارید جهت استعلام قیمت فرم زرد رنگ را تکمیل کنید این فرم برای تولیدکنندگان این سنگ ارسال میشود . اگر میخواهید اسامی تولید کنندگان سنگ مرمر عسلی را مشاهده نمایید روی فرم آبی رنگ کلیک نمایید.


جدول آنالیز زیر جهت بررسی آنالیز سنگ مرمر عسلی در نظر گرفته شده است.


نام تجاری سنگ: مرمر عسلی

معدن سنگ مرمر عسلی: استان خراسان

رنگ زمینه سنگ مرمر عسلی: زرد

نام کانی های اصلی سنگ مرمر عسلی: کلسیت

تنوع سورت: 3 درجه


اونیکس - انیکس - مرمر عسلی - مرمر قهوه ای - سنگ قهوه ای - اسلب مرمر عسلی - قیمت مرمر عسلی


تولیدکنندگان شاخص مرمر عسلی

آنالیز مرمر عسلی

تخلخلوزنمقاومت سایشیمقاومت فشاریجذب آب
حداقل میزان مطلوبpetty2.52.55000.3
حداکثر میزان مطلوب2.52.8615001.5
مرمر عسلی2.744.78000.12
stone